Obrusy świąteczne. Jaki obrus na stół wielkanocny wybrać?

Obrus świąteczny, który ma nam posłużyć za charakterystyczną ozdobę wielkanocną, powinien być przede wszystkim wysokiej jakości, ze względu na to, iż zasiądą przy stole goście. Tak, jak w przypadku każdego innego święta, tak i tutaj zwracamy uwagę na jego wykonanie. Następnie przechodzimy do kolejnych ważnych elementów.

Kolorowy obrus wielkanocny czy biały? 

Tak naprawdę, obrus wielkanocny to ozdoba, która wywołuje radość i miłą atmosferę. Idąc takim tokiem myślenia, zapewne wielu z nas wybrałoby kolorowe obrusy, upstrzone w wiele różnych motywów począwszy od nadruków lub haftów kurcząt, jajek, bazi, roślinnych motywów oraz zajączków. Coraz częściej białe obrusy wzbudzają skojarzenia zbyt chłodnych i zbyt klasycznych, bo im więcej kolorów, tym weselej. Jednak jest to absolutny błąd, gdyż w zależności od stylu pomieszczenia, jadalni lub też kuchni, warto zwrócić uwagę na kolorystykę swojego mieszkania. Jeżeli nasza kuchnia to bardzo nowoczesne pomieszczenie, w którym panuje surowa nuta w meblach, na ścianach i podłogach, wybierzmy biały obrus, chociażby z niewielkim świątecznym akcentem lub biały ze sporą wielkanocną grafiką pośrodku, wówczas uzyskamy elegancki wizerunek. Natomiast pomieszczenie, którego ściany i podłogi są całe w drewnie i ciepłych barwach na ścianach, zakupmy kolorowy obrus np. zielony, błękitny, czerwony w świąteczny motyw. Ciepłe połączenie mebli z barwnym obrusem, rewelacyjnie utworzy całość.

Obrus bawełniany czy z poliestru?

Zapewne przed zakupem obrusu świątecznego na stół, zastanawiamy się, z jakiej tkaniny powinien być wykonany? Tutaj na wstępie można powiedzieć, iż zależy to wyłącznie od wymogów i preferencji każdego z nas. Obrusy bawełniane są niezwykle eleganckie, ich cena jest nieco wysoka, ale idzie w parze z jakością, zdecydowanie można to określić, jako zaletę, są także przyjemne w dotyku, trwałe, można łatwo usunąć z nich plamę napoju lub jedzenia, ale ich minusem jest utrata koloru po wielu praniach. Natomiast obrusy z poliestru należą do stosunkowo tanich, dosyć trwałych, nie gniotą się i nie wymagają szczególnego prasowania, plamy można z łatwością nich usunąć. Ich sporym minusem może okazać się elektryzowanie, nie wolno ich prać w wysokiej temperaturze i z czasem się mechacą.

Obrus haftowany czy bez wzoru?

Nowoczesność, którą wprowadzamy do swoich domów, bardzo często kojarzy się z surowymi, jasnymi barwami bez zbędnych dodatków. Jednakże obrus wielkanocny to zupełnie coś innego, niż ten, który nakładamy na stół w ciągu roku. Jaki zatem powinien być? Zdecydowanie haftowany, a wielkość haftów zależy już od naszego gustu. Obrus z haftem zajączka lub kurczaka to charakterystyczna ozdoba tego święta i nie powinno go zabraknąć na naszym stole. 

Jaki obrus na Wielkanoc wybrać?

Przede wszystkim jak najlepszej jakości i to powinno stanowić główny punkt podczas dokonywania wyboru. Nie kupujmy obrusu produkowanego masowo, zauważymy różnicę w obrusie np. poliestrowym wykonanym w Polsce, a takim, który został sprowadzony z Chin. Włókna używane na terenie naszego rodzimego kraju są lepszej jakości, certyfikowane, bezpieczne dla całej rodziny, a zwłaszcza dzieci. Ponadto wzory drukowane i haftowane nanoszone przez profesjonalne szwalnie, różnią się swoją trwałością podczas prania i użytkowania obrusu.

W tum miejscu chciałbym zachęcić do sprawdzenia oferty wielkanocnej mojego sklepu internetowego https://obrusowo.pl/48-obrusy-wielkanocne